Xbox dostał mobilny komunikator dla graczy

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć elektronikę użytkową, która nie miałaby mobilnej aplikacji. Xbox także ją posiada i właśnie została wzbogacona o funkcję chata. Microsoft przygotował bowiem dla niej nowy komunikator.

Amerykański koncern właśnie wzbogacił swą aplikację mobilną przeznaczoną dla konsol z rodziny Xbox, z której można korzystać na platformach Android i iOS. Wyposażył ją bowiem w funkcję chata.

Nowa funkcja jest komunikatorem, dzięki któremu posiadacze konsol mogą uruchomić prywatny chat, dołączyć do już prowadzonej rozmowy, jak również przesyłać przyjaciołom wiadomości tekstowe lub prowadzić rozmowy głosowe. A to wszystko możliwe jest bez konieczności włączania konsoli i również poza domem. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie. W ten sposób możemy być w stałym kontakcie z internetowymi przyjaciółmi, z którymi spędzamy wieczory bawiąc się wspólnie ulubionymi grami.

Microsoft nie jest pierwszą firmą oferującą takie rozwiązanie dla swych użytkowników. Jakiś czas temu na podobny pomysł wpadło Nintendo, które włączyło głosowy chat do mobilnej aplikacji, ułatwiając prowadzenie rozmów posiadaczom konsoli Nintendo Switch. Sony też oferuje podobną funkcję w dedykowanej aplikacji.

Xbox

Źródło: Twitter.com

You may also like...