Xbox One bez wsparcia dla Oculus Rifta

Sony ma swój PlayStation VR, które zamierza udostępnić posiadaczom konsoli PlayStation 4, a co z Microsoftem? Cóż, tutaj na razie rzeczywistość wirtualna może być niedostępna, gdyż Oculus Rift produkowanej przez ten koncern platformy, na razie nie będzie wspierał.

Microsoft nie chce być gorszy od Sony i również projektuje sprzęt, który przeniesie gracza do cyfrowego świata. Niestety jego własna technologia HoloLens pojawi się dopiero za kilka lat, a tymczasem użytkownicy PlayStation 4 już do przyszłego roku będą mogli korzystać z PlayStation VR.

Właściciele konsol Xbox One liczyli na współpracę ich maszynek z Oculus Rifem, lecz niestety nie będzie to możliwe. Nate Mitchell, wice prezes ds. produktu w firmie Oculus potwierdził, że przynajmniej na razie ich zestaw VR nie będzie współpracował z konsolą giganta z Redmond. Mitchell wyjaśnia, że chodzi tu o kwestie techniczne, gdyż bardzo trudno jest uzyskać odpowiedni poziom wrażeń na platformie Windows. Na razie więc firma nawet nie rozważa udostępnienia swego produktu konsolom, skupiając się wyłącznie na komputerach osobistych.

Zobacz ceny Xbox’a One

Nie oznacza to naturalnie, że Oculus Rift nie będzie współpracował z Xboxem One, ale na pewno nie nastąpi to w najbliższej przyszłości.

Źródło: Polygon.com

You may also like...