Microsoft projektuje kontroler dla niepełnosprawnych

Już wkrótce niepełnosprawni posiadacze konsoli Xbox One, będą mogli bawić się na równi z kolegami. Microsoft projektuje bowiem dla nich specjalny kontroler, który powinien znacznie ułatwić zabawę.

Na rynku dostępnych jest wiele kontrolerów przeznaczonych do konsoli Xbox One (sprawdź aktualne ceny), posiadających różne kształty, rozmieszczenie przycisków i rozmiary. Większość z nich przeznaczona jest jednak dla osób w pełni sprawnych. A tymczasem część graczy jest niepełnosprawna i ma problemy z obsługą zwykłych kontrolerów.

Microsoft chce ten problem rozwiązać, dlatego zaczął pracować nad specjalnym kontrolerem projektowanym z myślą o niepełnosprawnych. W sieci pojawił się właśnie pierwszy render tego akcesorium, opublikowany przez źródło przecieków o pseudonimie WalkingCat.

Jak widać na załączonym zdjęciu, wygląd kontrolera może wydać się nieco dziwny. Ale to dlatego, że ma on spełniać potrzeby osób, które nie zawsze są w stanie obsłużyć standardowy pad. Kontroler ma więc większe przyciski, łatwiejsze do wciskania dla osób z ograniczoną zdolnością ruchową. Na szczycie obudowy znajduje się także rząd rowkowanych ikon, pomagający użytkownikom nawigować po menu konsoli. Dodatkowym wyposażeniem jest też wskaźnik składający się z trzech LED’ów, który można spersonalizować, dopasowując do potrzeb użytkownika.

Póki co nie wiadomo kiedy kontroler miałby trafić do sprzedaży. Za kilka dni odbędą się jednak targi E3, więc zapewne dowiemy się tam czegoś więcej na temat nowego pada.

Xbox One

Xbox One X Controller Front Dark Gray

Źródło: Twitter.com

You may also like...