Xboxa 360 przerobisz na laptopa

Obecna konsola Microsoftu to z założenia maszyna stacjonarna, przeznaczona do współpracy z telewizorem. Można to jednak zmienić i przerobić ją na laptopa.

Pionierem w przerabianiu konsol na laptopy jest Ben Heck, znany modder, który ma na swym koncie już wiele takich projektów. Jednak tym razem to nie o niego chodzi, lecz o teksański startup Techjango, który opracował gadżet o nazwie Darkmatter Xbox Laptop.

Mówiąc w skrócie, jest to wykonany na drukarce 3D i wycinany laserem zestaw elementów do samodzielnego montażu, dzięki któremu Xboxa 360 możemy przerobić konsolę na przenośną wersję.

W zestawie znajdziemy nie tylko dopasowaną obudowę, lecz także pozostałe element służące do zamiany konsoli w przenośną wersję, a więc 15,6-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1366×768 pikseli oraz zestaw głośników. Obudowa jest także kompatybilna z Kinectem i działa zarówno z kablowymi, jak i bezprzewodowymi kontrolerami. Niestety nie jest to w pełni przenośna wersja, ponieważ brakuje baterii, a więc aby konsola działała, musi być ciągle podłączona do elektrycznej sieci.

Darkmatter Xbox Laptop jest projektem finansowanym z Kickstartera. Jego pomysłodawcy na rozpoczęcie produkcji potrzebują 25 tysięcy dolarów, ale na razie nie udało im się zebrać nawet połowy tej kwoty.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...