Xiaomi pracuje nad smartfonem z wyświetlaczem 4K i skanerem tęczówki

Dokumenty TENAA sugerują, że Xiaomi pracuje nad smartfonem z wyświetlaczem 4K OLED. Model miałby nazywać się Xiaomi CC11 Pro i posiadać 16 GB RAM oraz 512 GB pamięci użytkowej.

Ekrany 4K zupełnie nie przyjęły się w smartfonach, choć producenci podjęli kilka prób wyposażenia ich w takie panele. Znajdziemy je głównie w kilku modelach oferowanych przez Sony, lecz pozostałe firmy nie były skore do stosowania takiej technologii w swych urządzeniach.

Głównie dlatego, że ludzkie oko praktycznie nie byłoby w stanie zobaczyć różnicy w zagęszczeniu pikseli pomiędzy rozdzielczością 4K oraz QHD. Poza za tym ekrany 4K zużywają znacznie więcej energii, co zdecydowanie skraca czas pracy smartfona. A gdyby jeszcze wyposażyć je w modne ostatnio 120 Hz odświeżanie obrazu, telefon nie działałby zbyt długo.

Xiaomi CC11 Pro

Wygląda jednak na to, że Xiaomi nie przejmuje się wadami paneli 4K, gdyż przygotowuje smartfon z takim właśnie ekranem. Wskazują na to dokumenty TENAA, które informują o urządzeniu o roboczej nazwie Xiaomi CC11 Pro. Nowy model będzie miał 6,55″ panel OLED o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli z lekko zaokrąglonymi krawędziami.

Xiaomi CC11 Pro

Dokumenty wspominają również o technologii skanowania tęczówki, którą Samsung zastosował w modelu Galaxy S8 do autoryzacji użytkownika. Ta technologia również nie zdobyła popularności, więc sugestia, że Xiaomi zamierza ją wykorzystać w nowym produkcie może być sporym zaskoczeniem.

Xiaomi CC11 Pro

Z dokumentów wynika także, że wymiary smartfona 158,34 x 71,5 x 6,98 mm mają być niemal identyczne z pokazanym niedawno modelem Xiaomi Civi. Urządzenie o masie 166 gramów dostanie również 16 GB RAM i 512 GB pamięci użytkowej. Nie wiemy co prawda jaki procesor się w nim znajdzie, jednak będzie taktowany zegarem 2,4 GHz.

Musimy pamiętać, że szczegóły dotyczące specyfikacji Xiaomi CC11 Pro, podane przez TENAA mogą nie być dokładne. Musimy więc poczekać, aż producent oficjalnie zaprezentuje nowy model.

Źródło

You may also like...