Xiaomi podbija Europę. Firma planuje pięć nowych modeli

Wkrótce czeka nas prawdziwy wysyp smartfonów Xiaomi. Marka szykuje na europejski rynek pięć nowych modeli, a część z nich to sprzętu już znany.

Xiaomi wprawdzie poświęca teraz mnóstwo sił i środków na zaistnienie w Stanach Zjednoczonych, ale nie zapomina też o Europie. Chińska marka planuje bowiem wprowadzenie na rynki Starego Kontynentu kilku urządzeń, które zainteresują zarówno osoby z mniejszym, jak i większym budżetem.

Informacje pochodzą z bazy danych EEC (Eurasian Economic Commission), a większość modeli, które tam trafiły, to zapowiedziane już produkty. Należą do nich m.in., Mi Max 3 oraz Mi A2. Pierwszy trafi do chińskich sklepów już 19 lipca, więc w Europie zapewne zadebiutuje kilka tygodni później. Drugi już 24 lipca zostanie oficjalnie zaprezentowany w Hiszpanii, a oprócz niego firma pokaże także model Mi A2 Lite, który będzie nawiązywał wyglądem do Redmi 6 Pro.

Kolejnym modelem będzie dopiero co zaprezentowany flagowiec Xiaomi Mi 8. To smartfon posiadający 6,21″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2248 x 1080 pikseli z HDR10, chroniony przed rysami przez Gorilla Glass 5. Jego sercem jest Snapdragon 845 z 6 GB RAM, zaś pamięci użytkowej przewidziano 64/128/256 GB. Wyposażono go również w podwójny aparat główny z 12 MP + 12 MP sensorami, nagrywający wideo w 4K/60 fps, a w rozdzielczości Full HD nawet w 240 fps. Przednia kamera ma 20 MP, natomiast bateria ma pojemność 3400 mAh.

To modele, które już znamy, natomiast z tych mniej znanych wymienić można sprzęt o nazwie POCOPHONE. To oczywiście nazwa robocza, która zmieni się, gdy smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany. Jego specyfikacja techniczna pozostaje na razie owiana tajemnicą. Wiemy jedynie tyle, że będzie mieć 6 GB RAM oraz 64/128 GB pamięci użytkowej.

Wszystkie wymienione smartfony dostały certyfikat EEC, co oznacza, że prędzej czy później trafią na sklepowe półki.

Xiaomi Mi 8

Źródło: Mysmartprice.com

You may also like...