Xiaomi Mi Band 5 ma większy ekran i obsługę Google Pay

Xiaomi szykuje kolejną wersję popularnego smartbanda z rodziny Mi Band. Model Xiaomi Mi Band 5 posiada większy ekran oraz obsługuje system Google Pay.

Na rynku smartbandów panuje spora konkurencja, jednakże Xiaomi zdaje się całkiem nieźle sobie na nim radzić. Chińska firma od paru lat oferuje opaski z rodziny Mi Band, które cieszą się niesłabnącą popularnością ze strony klientów. Producent przygotowuje kolejny jej model o nazwie Xiaomi Mi Band 5, który będzie jeszcze bardziej użyteczny.

Nowa opaska przede wszystkim zaoferuje większy, bo aż 1,2″ wyświetlacz, który znacznie podniesie funkcjonalność sprzętu. Jest bardziej czytelny i może prezentować więcej informacji. Kolejną ważną nowością jest również chip NFC umożliwiający współpracę z większa liczbą mobilnych systemów płatności. Dodam, że poprzedni model obsługiwał tylko firmowy system płatności Mi Pay. Nowy pozwoli natomiast korzystać użytkownikom również platformy Google Pay, która jest bardziej popularna w zachodnich krajach.

Największym atutem opasek tego producenta, jest naturalnie cena. W przypadku nowego modelu nie będzie naturalnie inaczej. Xiaomi Mi Band 5 w Chinach ma kosztować w przeliczeniu około 25 dolarów. Międzynarodowa wersja zapewne będzie nieco droższa, ale nadal bardziej konkurencyjna wobec produktów innych firm.

Kiedy będziemy mogli założyć nową opaskę na nasze nadgarstki? Chińska premiera odbędzie się w czerwcu, więc do Europy trafi zapewne kilka tygodni później.

Xiaomi Mi Band 5

Źródło

You may also like...