Xiaomi Mi Band – najtańsza opaska fitness

Można się było spodziewać, że chińskiemu koncernowi Xiaomi nie wystarczy dominacja na rynku smartfonów oraz tabletów i spróbuje czegoś nowego. Firma właśnie wprowadziła do sprzedaży swą pierwszą opaskę fitness, która w dodatku jest najtańszym tego typu produktem na rynku.

Może trudno w to uwierzyć, lecz Mi Band kosztuje jedyne 13 dolarów, a więc znacznie taniej niż większość opasek fitness dostępnych w sprzedaży. Nie jest może aż tak zaawansowana technologicznie jak inne modele, brak bowiem w niej ekranu LCD, ale w wielu aspektach przebija tamte urządzenia.

Potrafi monitorować naszą aktywność fizyczną (bieganie oraz chodzenie) i sen, posiada inteligentny budzik, który obudzi nas pomiędzy fazami snu co oczywiście redukuje zmęczenie, pozwala odblokować naszego smartfona bez posiadania hasła, jej obudowa jest wodoszczelna, a dodatkowo działa 30 dni w trybie czuwania.

Na razie Mi Band dostępna jest tylko w Chinach i nie wiadomo kiedy trafi na zachodnie rynki. Gdy jednak nastąpi ten moment, Nike, Adidas oraz inne firmy posiadające w swej ofercie opaski fitness, będą mieć poważny problem, bo ich produkty nie będą w stanie konkurować cenowo.

Źródło: Engadget.com

You may also like...