Xiaomi MiBunny: smartwatch dla dziecka

Chińska firma Xiaomi wprawdzie ma w swej ofercie nawet dwa modele smartbandów, takie jak MiBand oraz MiBand 5, ale dotychczas nie miała żadnego smartwatcha. Teraz naprawia to niedopatrzenie prezentując model Xiaomi MiBunny.

Mimo bardzo cukierkowej stylistyki, jest to funkcjonalny smartwatch wyposażony w WiFi, Bluetooth oraz GPS/GLONASS, który posiada również przycisk SOS używany w przypadku jakiegoś niebezpieczeństwa zagrażającego jego życiu. Gdy dziecko skorzysta z tej funkcji, wówczas rodzic otrzymuje na smartfona jego aktualne koordynaty oraz siedmiosekundowe nagranie audio zarejestrowane przez wbudowany mikrofon. Oczywiście użyteczność tego zegarka nie jest tak wysoka jak Apple Watch, gdyż nie posiada on ekranu LCD i nie można na nim instalować żadnych aplikacji, jednakże dziecko tak skomplikowanego urządzenia po prostu nie potrzebuje.Smartwatch posiada także 300 mAh baterię wystarczającą według producenta na sześć dni działania, a oferowany jest wraz z przedpłaconą kartą SIM, pozwalającą na wykonywanie połączeń telefonicznych. Zegarek jest kompatybilny ze smartfonami na Androidzie w wersji od 4.2 w górę.

MiBunny wykonano z odpornego na zarysowania plastiku co obniża wagę zegarka (jego masa to 37 gram) oraz sprawia, że nawet po wielu latach nie będzie widać na nim śladów użytkowania.

Produkt dostępny jest w wersji błękitnej oraz różowej i kosztuje jedynie 59 dolarów.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...