Xiaomi POCO M4 5G zadebiutował w Europie z gorszymi aparatami

W europejskich sklepach jest już dostępny nowy budżetowy smartfon Xiaomi POCO M4 5G. Sprzęt z procesorem Dimensity 700 ma 90 Hz ekran oraz 5100 mAh baterię.

Chiński koncern Xiaomi rozszerzył ofertę smartfonów dostępnych w Europie, wprowadzając do sprzedaży nowy kolejny Xiaomi POCO M4 5G. Pierwotnie ten budżetowy telefon pojawił się w Indiach, ale teraz mogą go również zakupić mieszkańcy państw Starego Kontynentu.

Nie jest to jednak ten sam sprzęt, który pojawił się w Indiach, gdyż producent wprowadził w jego specyfikacji technicznej nieznaczne zmiany. Ograniczają się wprawdzie tylko do aparatów fotograficznych, jednak mogą nie spodobać się wielu użytkownikom.

Xiaomi POCO M4 5G pojawił się na Starym Kontynencie

Indyjski wariant posiada bowiem 50 MP główny sensor, natomiast w europejskim zainstalowano znacznie gorszy 13 MP czujnik obrazu, któremu towarzyszy 2 MP czujnik głębi. Gorsza jest również przednia kamera do selfie i rozmów wideo, gdyż 8 MP sensor zastąpiono 5 MP aparatem. W tym przypadku różnica w jakości zdjęć nie powinna być znacząca. Zastanawiające jest jednak to dlaczego producent w ogóle wprowadził takie zmiany. W ten sposób znacznie obniża atrakcyjność swego sprzętu na tle konkurencji.

Xiaomi POCO M4 5G

Reszta wyposażenia smartfona o wymiarach 164 x 76.1 x 8.9 mm i masie 200 gramów jest identyczna. Mamy więc ten sam 6,58″ wyświetlacz o rozdzielczości 1080p oraz 90 Hz odświeżaniu obrazu. Zastosowanie matrycy IPS gwarantuje naturalne kolory i niezłe kąty widzenia, natomiast szczytowa jasność 500 nitów zapewnia czytelność prezentowanego obrazu.

Pod maską smartfona znajduje się procesor Dimensity 700, współpracujący z 4 GB lub 6 GB RAM, a także 64/128 GB pamięci użytkowej. Producent zadbał także o przyzwoity czas pracy montując 5000 mAh baterię z 18 W systemem szybkiego ładowania. Systemem operacyjnym jest natomiast Android 12 z nakładką MIUI 13.

Xiaomi POCO M4 5G możemy zamówić w kolorze czarnym, żółtym oraz niebieskim. Nieco droższa jest wersja z 4/64 GB pamięci, która kosztuje 219 euro. Za wariant z 6/128 GB trzeba natomiast zapłacić 249 euro.

Źródło

You may also like...