Aparaty Xiaomi Redmi K20 Pro przetestowane przez DxOMark

Serwis DxOMark przetestował aparaty najnowszego smartfona Xiaomi Redmi K20 Pro. Telefon chińskiego producenta dostał niezłą notę 102 punktów.

Wprowadzony na rynek kilka dni temu Xiaomi Redmi K20 Pro, trafił właśnie w ręce specjalistów z serwisu DxOMark, którzy dokładnie przetestowali jego aparatu. Eksperci ze znanej witryny stosunkowo rzadko testują urządzenia chińskiego producenta, ale tym razem bardzo dokładnie przyjrzeli się możliwościom nowego modelu. Nie udało mu się wprawdzie zdobyć wysokiej noty. Pamiętajmy jednak, że mamy tu do czynienia ze sprzętem kosztującym znacznie mniej od modeli flagowych.

Smartfon posiada 48 MP sensor Quad-Bayer, 8 MP teleobiektyw oraz 13 MP szerokokątną soczewkę. Może nie są to imponujące parametry, ale megapiksele to nie wszystko. Nowy smartfon Xiaomi wykonuje zdjęcia z całkiem przyzwoitą ekspozycją oraz niezłą ilością szczegółów w praktycznie każdych warunkach oświetleniowych. Ma jednak kilka wad, takich jak przesadzona ostrość w przypadku zdjęć z dużym zoomem lub przy słabym świetle.

Największą wadą jest jednak kiepski zakres dynamiczny, a także artefakty pojawiające się na wykonywanych zdjęciach. Nie zaszkodziłoby więc, gdyby producent poprawił kilka elementów.

Xiaomi Redmi K20 Pro uzyskał łączny wynik 102 punktów, co oczywiście nie jest imponującym rezultatem. Taka liczba punktów dała mu pozycję w pierwszej 20 najlepszych aparatów. Pamiętajmy jednak, że smartfon oferowany w Europie pod nazwą Xiaomi Mi 9T Pro, kosztuje około 1800 zł, więc nie jest to model topowy.

Jeśli jesteście zainteresowani pełną treścią recenzji serwisu, to znajdziecie ją na tej stronie.

Redmi K20 Pro

Źródło

You may also like...