Xiaomi Smart Lock E – elektroniczny zamek z funkcją dzwonka

Xiaomi proponuje nam swój najnowszy elektroniczny zamek. Model Xiaomi Smart Lock E kupimy w przeliczeniu za 126 dolarów, a oferuje wiele przydatnych funkcji.

Nikt nie lubi noszenia ze masy kluczy zapewniających nam dostęp do własnego mieszkania, które brzęczą i często sporo ważą. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się elektroniczne zamki, które oferują znacznie większy komfort i funkcjonalność.

Nie będzie dużym zaskoczeniem jeśli napiszę, że takie produkty ma w swej ofercie również Xiaomi. Chińska firma oferuje właśnie najnowszy elektroniczny zamek o nazwie Xiaomi Smart Lock E, dostępny na platformie crowfundingowej. W czasie prowadzonej kampanii dostaniemy go w przeliczeniu za 126 dolarów, a po jej zakończeniu cena wzrośnie do 140 dolarów.

Xiaomi Smart Lock E działa 18 miesięcy na jednych bateriach

Na poniższym zdjęciu widać, że zamek cechuje się minimalistyczną, lecz elegancką stylistyką. Wykończono go w matowej czerni, wyposażając w prostą i wygodną klapkę. To czego jednak nie widzimy, a co może nas mocno zaskoczyć, to funkcjonalność sprzętu. Oferuje bowiem aż sześć sposobów otwierania. Są to: odcisk palca, hasło, tymczasowe hasło, Bluetooth, HomeKit oraz klucz awaryjny. Czytnik biometryczny znajduje się natomiast w klamce i według producenta ma aż 98,5 procentową dokładność odczytu linii papilarnych.

Dzięki współpracy z platformą HomeKit, możemy kontrolować zamek za pomocą aplikacji na iPhone’a lub iPada, a także poprzez komendy wydawane Siri. Dostępna jest też funkcja autoryzacji poprzez aplikację Mi App oferowaną na Apple Watch.

Funkcja dzwonka oraz sześć sposobów otwierania

Zamek posiada również funkcję dzwonka do drzwi, a więc nie musimy instalować dodatkowego. Zasilające go osiem baterii powinno natomiast wystarczyć na około 18 miesięcy pracy. Nie musimy też pamiętać o ich wymianie, gdyż zamek sam o tym poinformuje. Gdy poziom energii spadnie poniżej 20 procent, zacznie błyskać czerwonym światłem.

Jeżeli jednak przeoczymy je i baterie się wyczerpią, to również nie ma problemu. W obudowie znajduje się złącze USB-C, które służy do podłączenia awaryjnego źródła zasilania. A jeśli i to zawiedzie, wówczas możemy skorzystać z fizycznego klucza i odblokować drzwi w tradycyjny sposób.

Zamek dostaniemy w internetowym sklepie Xiaomi.

Xiaomi Smart Lock E

Źródło

You may also like...