Xperia X Premium pierwszym smartfonem z ekranem HDR

Technologia HDR zaczyna powoli wkraczać do sprzętu RTV i pojawia się w najnowszych modelach telewizorów zapewniając znacznie lepszą jakość obrazu. Sony może być jedną z pierwszych firm, która przeniesie ją także do smartfonów i zaimplementuje w najnowszym modelu Xperia X Premium.

Technologia HDR to rozwiązanie, które zwiększa jasność prezentowanego obrazu oraz nasycenie kolorów, więc dzięki niej prezentowany materiał wygląda dużo lepiej, a dodatkowo ciemniejszych scenach widocznych jest znacznie więcej szczegółów. Producenci sprzętu RTV zaczynają implementować technologię w najnowszych modelach telewizorów 4K, a już wkrótce trafi ona również do smartfonów.Media donoszą, że Sony chce w nią wyposażyć Xperię X Premium, następcę modelu Xperia Z5 Premium, który jest pierwszym smartfonem na rynku posiadającym ekran 4K. Ten niepraktyczny wyświetlacz nie znajdzie się jednak w nowym modelu, gdyż zastąpi go standardowy ekran 5,5″ Full HD, ale za to, aby podnieść jakość obrazu Sony zastosuje w nim technologię HDR.

Źródła donoszą też, że ekran może mieć jasność nawet 1300 nitów, kontrast 2000: 1, zaś częstotliwość odświeżania wyniesie 120 Hz. Xperia X Premium dostanie także Snapdragona 820 oraz 3 GB RAM.

Zobacz najtańsze smartfony

To wszystko co w tej chwili wiemy o nowym modelu, ale być może wkrótce Sony zechce go oficjalnie zaprezentować światu.

Źródło: Phoneradar.comYou may also like...