YouTube chce być przyjazne dzieciom. Usunie filmy zawierające przemoc

YouTube zmienia swą politykę dotyczącą publikowanych materiałów, której celem jest ochrona dzieci. Portal zapowiada usuwanie materiałów zawierających przemoc, jeśli będą kierowane do dzieci.

W ostatnim czasie YouTube stało się przedmiotem krytyki związanej z najmłodszymi użytkownikami. Media wielokrotnie informowały, że dzieci mają tam dostęp do materiałów, których zdecydowanie nie powinny oglądać. Zdarzało się też, że nawet w serwisie przeznaczonym dla dzieci, były obecne treści o charakterze, który tam nie pasują.

Portal zmienia więc swą dotychczasową strategię, chcąc w ten sposób pokazać światu, że bardzo dba o najmłodszych widzów, chroniąc ich przed niepożądanymi treściami. Teraz firma zapowiedziała kolejny krok, zamierzając usuwać wszelkie materiały zawierające przemoc oraz dojrzałą tematykę, jeśli kierowane są do dzieci. Serwis usunie taki film, gdy w jego tytule, opisie lub tagach znajdzie się informacja, że kierowany jest do najmłodszych.

Nowa polityka wejdzie w życie w ciągu 30 dni. To czas, który umożliwi twórcom treści zapoznanie się oraz dostosowanie do nowych regulacji. YouTube twierdzi, że nie będzie ostrzeżeń dla filmów przesłanych przed zmianą zasad. Ich autorzy nie muszą się więc obawiać, że firma zamknie im konto za naruszenie regulaminu. Firma jednakże nadal zastrzega sobie prawo do ich usunięcia.

Portal podaje też kilka przykładów treści, które w ramach nowego regulaminu mogą zniknąć z biblioteki serwisu. Są to m.in., filmy oznaczone “dla dzieci”, zawierające teoretycznie rodzinne kreskówki, których bohaterowie wykonują brutalne lub niepokojące czynności. YouTube ostrzega również przed treściami zawierającymi rymowanki, które dotyczą dojrzałych tematów, takich jak seks, przemoc i śmierć.

YouTube

Źródło

You may also like...