YouTube zwiększa rozdzielczość na iOS

Google udostępniło właśnie najnowszą aktualizację aplikacji YouTube dla platformy iOS. Zmiany w niej wprowadzone zapewniają wyższą rozdzielczość obrazu na iPhone’ach z mniejszymi ekranami.

Oglądanie wideo na smartfonach z mniejszymi wyświetlaczami nie jest zbyt wygodne, gdyż ich mały rozmiar sprawia, że obraz dostosowywany jest do ekranu i prezentowany w mniejszej rozdzielczości.Problem ten dotyczy to przede wszystkim posiadaczy smartfonów firmy Apple, a w szczególności starszych modeli takich jak chociażby iPhone SE, który posiada mały jak na obecne czasy wyświetlacz o przekątnej 4″.

Google postanowiło takim użytkownikom pomóc i wypuściło najnowszą aktualizację aplikacji YouTube dla platformy iOS. Wprowadzona w niej zmiana oferuje wyższą rozdzielczość filmów odtwarzanych na iPhone’ach z mniejszymi ekranami.Wyjaśnię tu, że standardowo posiadacze sprzętu Apple mogą streamować wideo na 5,5″ modelach w rozdzielczości 1440p, jednak dla mniejszych wersji została ona ograniczona do 720p. Po zainstalowaniu aktualizacji, również posiadacze starszych modeli z ekranem 4,7″ mogą uzyskać rozdzielczość 1440 pikseli.

To nie wszystko, gdyż aktualizacja obejmuje także właścicieli urządzeń z ekranami 4″. W ich przypadku filmy na YouTube można obecnie oglądać w rozdzielczości 1080p.

Nowa wersja aplikacji YouTube jest już dostępna w sklepie App Store.

Źródło: Itunes.apple.com

You may also like...