Z Google Maps nie przegapisz przystanku

Już wkrótce w Google Maps pojawi się nowa funkcja, przydatna dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. Dzięki niej, nie przegapimy swego przystanku.

Gdy przyjeżdżamy pracować lub studiować do zupełnie nowego dla siebie miasta, zawsze początkowo są spore problemy z przemieszczaniem się po metropolii. Nawet gdy wsiądziemy do właściwego autobusu lub kolejki podmiejskiej, często nie wiemy na którym przystanku należy wysiąść.

Takie sytuacje wkrótce będą należeć do przeszłości, gdyż już niebawem, w Google Maps pojawi się zupełnie nowa funkcja związana z komunikacją miejską. Aplikacja będzie dokładnie informować użytkownika gdzie jest i dokąd zmierza. A po ustawieniu miejsca docelowego, poinformuje go na którym przystanku powinien wysiąść by dotrzeć na miejsce.

Narzędzie oczywiście powiadomi o zbliżającym się przystanku z odpowiednim wyprzedzeniem, by zapobiec jego minięciu. Dodatkowo będzie prezentować powiadomienia na zablokowanym ekranie, aby użytkownik nie tracił czasu na odblokowanie telefonu.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy Google zamierza wprowadzić nową funkcję do użytku. Wiemy jedynie tyle, że jest ona już testowana, jednak sami testerzy nie chcą ujawniać szczegółów. Miejmy więc nadzieję, że wkrótce dowiemy się na ten temat czegoś więcej.

Google Maps

Źródło: Slashgear.com

You may also like...