Google stawia na jakość aplikacji; z Play Store zniknie wielu deweloperów

Google usunie z Google Play Store wielu deweloperów. Nowa polityka Google stawia na jakość aplikacji dostępnych w Google Play Store

Google ogłosiło nową politykę dotyczącą aplikacji dostępnych w Google Play Store. Firma chce postawić na jakość, nie na ilość, więc usunie ze sklepu konta wielu deweloperów.

Google Play Store przez lata rozrosło się do niebotycznych rozmiarów, stając się domem dla wielu aplikacji. Z jednej strony mnogość dostępnych programów jest zaletą, gdyż jest z czego wybierać. Z drugiej strony w tym zalewie aplikacji jest cała masa chłamu, która do niczego się nie nadaje.

Google posprząta Play Store

Google wreszcie zdało sobie z tego sprawę i zapowiedziało nową politykę, która wprowadzi w sklepie duże zmiany. Koncern chce bowiem postawić na jakość oferowanych aplikacji, nie zaś na ich ilość. Dlatego zamierza wyczyścić konta deweloperów, których aplikacje cieszą się zerowym zainteresowaniem użytkowników.

Nowa polityka sklepu przyniesie korzyści nie tylko koncernowi, ale też samym użytkownikom. Pozwoli bowiem pozbyć się przestarzałych i od dawna nieobsługiwanych aplikacji. A to nie wszystko, usunięcie oprogramowania mogącego zawierać luki oraz błędy, których twórcy nigdy nie naprawili, wzmocni bezpieczeństwo platformy.

Koncern na razie nie ogłosił daty wejścia nowej polityki w życie, jednak wkrótce zamknie uśpione konta deweloperów. Są to konta nieaktywne lub porzucone po zaledwie roku od założenia oraz takie, których deweloper w tym czasie nie korzystał ze sklepu i nie przesłał żadnej aplikacji. Hakerzy mogą bowiem przejmować takie konta i wykorzystywać je do przesyłania złośliwych aplikacji. Zwłaszcza jeśli mają aktywne uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Ze sklepu zniknie wiele kont

Mniejsi deweloperzy, których aplikacje nie są zbyt popularne, nie muszą obawiać się wyrzucenia ze sklepu. Koncern zapewnił, że pozostawi uśpione konta z aplikacjami mającymi ponad 1000 instalacji lub z zakupami w aplikacji w ciągu ostatnich 90 dni. Może to bowiem sugerować, że aplikacje mają bazę aktywnych użytkowników.

Firmy, których konta zostaną zamknięte, będą mogli w każdej chwili stworzyć nowe konto. Nie będą jednak mogli powrócić do starych kont, a także do powiązanych z nimi aplikacjami.

Play Store

Źródło

You may also like...