Zafirro Z2 – maszynka do golenia z szafirowym ostrzem

Golenie zarostu można przeprowadzić na kilka różnych sposobów, jednak najpopularniejszy z nich to maszynki z wymiennymi ostrzami. Niestety golą one bardzo różnie, zaś nożyki starczają na dość krótko. Jeśli więc chcemy golić się bardzo dokładnie, a przy tym nie wymieniać zbyt często ostrzy, wówczas przyda się nam maszynka Zafirro Z2.

Produkt firmy Zafirro, Inc., choć z pozoru wygląda jak całkiem zwyczajna maszynka do golenia, którą można kupić w pierwszym lepszym supermarkecie, to nią nie jest. To prawdziwa nowinka technologiczna, w której ostrza nie są ze standardowej stali nierdzewnej, lecz z białego szafiru, zaś końcówka ostrza ma grubość jedynie 80 atomów. Dzięki temu rozwiązaniu ostrze jest nie tylko cieńsze od stali, ale też 100 razy bardziej od niej wytrzymałe.Szafir jest bowiem drugim po diamencie najtwardszym minerałem naszej planety, a jego zastosowanie w nożyku maszynki do golenia sprawiło, że będzie on ostry przez bardzo długi czas. Przedstawiciele Zafirro szacują, że konieczność wymiany ostrza przy codziennym jego użytkowaniu, zaistnieje dopiero po około 18 miesiącach. Producent twierdzi też, że zastosowane tu ostrze jest 10-krotnie ostrzejsze od chirurgicznego skalpela, zaś grubość jej końcówki jest 5000 razy mniejsza od średnicy ludzkiego włosa, więc będzie golić naprawdę dokładnie.

Konstruktorzy Zafirro Z2 zbierają na Kickstarterze pieniądze na rozpoczęcie produkcji nowej maszyny. W sprzedaży pojawi się ona jednak dopiero w grudniu przyszłego roku i będzie kosztować 179 dolarów. Natomiast nożyk wyceniono na 49 dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, jak często trzeba wymieniać standardowe nożyki, Zafirro Z2 może być opłacalną inwestycją.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...