Zakupy na eBay z Facebook Messengera

Największy na świecie portal aukcyjny eBay, wkrótce umożliwi swym użytkownikom robienie zakupów poprzez komunikator Facebook Messenger. Przygotowuje bowiem specjalnego chatbota, który będzie je obsługiwał.

Kilka miesięcy temu Facebook zapowiedział wyposażenie swego komunikatora Messenger, w specjalne chatboty, czyli wirtualnych asystentów pełniących różne funkcje. Jeden z nich pojawił się dla platformy aukcyjnej eBay.Znany portal aukcyjny już uruchomił własnego chatbota, który nazywa się ShopBot i został udostępniony użytkownikom komunikatora. Rzecznik eBay wyjaśnia, że jest to spersonalizowany asystent zakupów, pozwalający klientom wyszukiwać najlepsze dla nich oferty.

Użytkownik może zadawać ShopBotowi różne pytania oraz informować go co chciałby zakupić. Narzędzie to ma być na tyle inteligentne, że po załadowaniu przez klienta zdjęcia poszukiwanego produktu, przeanalizuje je i będzie szukać podobnych rzeczy.

ShopBot jest obecnie w wersji beta, więc nie działa jeszcze idealnie. Jest już jednak dostępny, więc można go osobiście przetestować.

Źródło: Ebayinc.com

You may also like...