Zamek Thora za niemal 700 milionów złotych

Thor: Mroczny Świat, podbija obecnie kina na całym świecie, okupując pierwsze miejsca Box Office i zarabiając dla producentów kolejne miliony dolarów. Tymczasem blog Movoto policzył ile należałoby posiadać pieniędzy, by móc wybudować sobie odpowiednik zamku, w którym Thor mieszka w Asgardzie.

Wybudowanie posiadłości o takiej wielkości byłoby bardzo kosztowne, zaś suma potrzebna do realizacji takiego projektu jest zbliżona do najdroższych willi na świecie i wyniosłaby 212,716,200 dolarów. A w jaki sposób policzono to tak dokładnie?

Kluczową rolę w przypadku budowy takiej rezydencji, odgrywa przede wszystkim lokalizacja. Jako, że trudno byłoby określić ceny działek w Asgardzie, Movoto wybrało Upssalę, szwedzki odpowiednik fikcyjnej krainy bogów o zbliżonej fajnie i florze, a także podobnych legendach. By określić wielkość zamku Thora, posłużono się Kremlem, będący jednym z największych pałaców na świecie.

Następnie wzięto średnią cenę stopy kwadratowej największych posiadłości w Upssali i na podstawie tych danych obliczono, że koszt jednej stopy kwadratowej, wynosi 820 dolarów. Jako, że Kreml ma powierzchnię 259,410 stóp kwadratowych, wyszło im, że zamek Thora mógłby kosztować sporo ponad 600 milionów złotych.

To całkiem przystępna cena, biorąc pod uwagę, że za penthouse w Monaco, trzeba zapłacić ponad miliard złotych. Sułtan Brunei mógłby sobie na coś takiego pozwolić bez większego problemu.

Źródło: Movoto.com

You may also like...