Zamówił iPhone 6s i dostał kłódkę

Oszustwa internetowe zdarzają się praktycznie na całym świecie, dlatego kupowanie czegoś za pośrednictwem sieci, zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem. Przekonał się o tym pewien Malezyjczyk, który chcąc zaoszczędzić nieco pieniędzy przy zakupie nowego iPhone 6S, zamiast smartfona dostał kłódkę.

Zakupy w sieci bywają ryzykowne i zdarza się, że możemy zostać oszukani na portalach aukcyjnych, nie mówiąc już o stronach z ogłoszeniami, które umożliwiają prywatnym sprzedawcom znalezienie klienta na oferowany przez nich towar. Sieć pełna jest opisów przypadków, w których kupujący zamiast upragnionego laptopa dostał ryzę papieru, czy też ziemniaki zamiast konsoli.

W Malezji takie oszustwa również mają miejsce, a przekonał się o tym pewien mężczyzna, który na portalu 11street chciał kupić nowego iPhone’a 6s 16 GB. Udało mu się znaleźć ofertę w okazyjnej cenie o 50 dolarów niższej od ceny sklepowej.

Nie zastanawiając się długo, zamówił sprzęt, a gdy po kilku dniach przesyłka już do niego dotarła, doznał szoku podczas jej otwierania. Jak widać na załączonym zdjęciu, zamiast iPhone 6S, w pudełku zobaczył kłódkę. Sprawa była tym dziwniejsza, że pudełko wyglądało jakby było oryginalnie zapakowane, a mimo to zawartość była zupełnie inna od oczekiwanej.

Poważnie wkurzony kupiec opisał swą historię na Facebooku, gdzie w krótkim czasie udostępniło ją ponad 2500 osób. Nagłośnienie sprawy spowodowało reakcję platformy 11street, której pracownicy zapewnili, że bardzo poważnie traktują wszelkie przypadki oszustw dokonywanych za pośrednictwem ich strony i natychmiast zorganizowali oszukanemu nowiutkiego iPhone’a.

Sprawa zakończyła się więc szczęśliwie dla kupca, który następnym razem będzie bardziej uważał zamawiając towary w sieci.

iPhone 6s

iPhone 6s

iPhone 6s

Źródło: Facebook.com

You may also like...