Zanco tiny t1 najmniejszym telefonem na świecie

Brytyjska firma Zanco zaprezentowała najmniejszy na świecie telefon komórkowy. Urządzenie o nazwie Zanco tiny t1 jest w pełni funkcjonalne i pozwala telefonować oraz wysyłać SMS’y.

W ostatnich latach smartfony coraz bardziej rosły i obecnie standardem są już modele, w których średnia przekątna wyświetlacza grubo przekroczyła 5-cali. Jeśli nie lubimy tak dużego sprzętu i chcielibyśmy czegoś mniejszego, to może nas zaciekawić propozycja brytyjskiej firmy Zanco.

Przedsiębiorstwo pokazało właśnie najmniejszy na świecie telefon komórkowy. Produkt nazywa się Zanco tiny t1 i jak widać na poniższych zdjęciach, jest niewiele tylko większy od typowej monety. Mimo niewielkich rozmiarów jest jednak w pełni funkcjonalny. Może wykonywać połączenia głosowe, a nawet wysyłać SMS’y. W jego pamięci zmieści się natomiast 300 numerów telefonów oraz 50 wiadomości tekstowych. Współpracuje jednak tylko z siecią 2G, a pasuje do niego karta nano SIM. Do obsługi służy 0,49″ ekran OLED o rozdzielczości 64 x 32 piksele.

Na pewno nie jest to sprzęt wygodny w użyciu. Klawisze są bowiem tak małe, że trzeba by je wciskać zapałką. Niewielkie rozmiary nie pozwalają też na zainstalowanie dobrej klasy podzespołów audio, więc dźwięk z pewnością nie będzie najlepszej jakości. 200 mAh bateria zainstalowana w tym maleństwie, według producentów zapewni do 180 minut rozmów i 3 dni pracy w trybie czuwania.

Jeśli jednak to Was nie przeraża, to zapraszam na stronę Kickstartera, gdzie możecie zamówić ten niewielki telefon. Kosztuje on 30 funtów, zaś w sprzedaży pojawi się w maju przyszłego roku.

Zanco tiny t1

Zanco tiny t1

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...