Korzystanie z żarówek Philips Hue stanie się tańsze i wygodniejsze

Philips ułatwia korzystanie ze swej żarówki Philips Hue. Firma zaprezentowała nowy jej model wyposażony w łączność Bluetooth, do której nie potrzebujemy huba.

Inteligentne żarówki to bardzo funkcjonalny sposób oświetlania naszego mieszkania lub domu. Możemy bowiem sterować nimi zdalnie, a więc włączać lub wyłączać bez ruszania się z wygodnego fotela. Możemy też zmieniać temperaturę barwy świata oraz jego kolor, a także, ściemniać je, a ich pracą sterujemy za pomocą aplikacji mobilnej.

Aby jednak można było sterować żarówkami, użytkownik musiał dodatkowo zakupić specjalny hub, który zapewni z nimi łączność. To dodatkowo podnosi cenę całego zestawu oraz utrudnia instalację. Jednakże hub zapewnia również korzyści, gdyż łączy się z naszą domową siecią, umożliwiając sterowanie żarówkami również spoza domu. W ten sposób wzrastał też zasięg sygnału systemu i z jednego miejsca mogliśmy kontrolować oświetlenie w całym domu.

Philips Hue

Nie każdy potrzebuje jednak tak rozbudowanej funkcjonalności, więc producent przygotował nowy model. Najnowsza żarówka Philips Hue posługuje się technologią Bluetooth, więc nie potrzebuje już huba. Oczywiście nadal możemy go używać, jeśli takowego posiadamy, gdyż produkt jest z nim kompatybilny. Nie jest to jednak warunek konieczny.

Philips Hue

Dzięki tej zmianie proces instalacji żarówki stał się znacznie prostszy, gdyż nie musimy już montować dodatkowych urządzeń oraz wszystkiego konfigurować. Wkręcamy ją w oprawkę, odpalamy aplikację i to wszystko. Ich funkcjonalność pozostała na niezmienionym poziomie i nadal oferują wszystko to co standardowy model.

Są za to znacznie tańsze. Standardowa biała wersja kosztuje bowiem 19,95 euro, natomiast kolorowy wariant to wydatek 59,95 euro. Nowe żarówki Philips Hue pojawią się w europejskich sklepach już tej jesieni.

Philips Hue

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...