Zarządzanie temperaturą w domu stanie się dużo wygodniejsze

Google szykuje nam zupełnie nowy inteligentny termostat. Dzięki nowoczesnej technologii zainstalowanej na jego pokładzie, zarządzanie temperaturą w domu stanie się jeszcze wygodniejsze.

Parę lat temu inteligentny termostat Google był prawdziwym krzykiem mody i każdy chciał go w swym domu mieć. Ochota na posiadanie gadżetu wielu osobom jednak przeszła, gdy okazało się ile problemów może taki sprzęt sprawić.

Wydawało się więc, że amerykański koncern porzucił ten gadżet, gdyż już kilka lat temu zaprzestał aktualizowania termostatów Nest. To było jednak mylne wrażenie, gdyż firma przygotowuje kolejny model, a informacje na jego temat pojawiły się w dokumentach FCC. Wynika z nich, że urządzenie stanie się bardziej inteligentne i zapewni większą wygodę w kontrolowaniu temperatury w domu.

Według informacji, inteligentny termostat o numerze modelowym G4CVZ będzie miał nie tylko dwuzakresowe WiFi 802.11n 2,4/5GHz oraz Bluetooth LE. Producent chce go wyposażyć dodatkowo w 60 Hz radar, czyli technologię Google Soli, którą zastosowano w smartfonie Pixel 4. Jest to sensor radarowy wykrywający gesty użytkownika i umożliwiający bezdotykowe sterowanie urządzeniem. Koncern wprawdzie zrezygnował z montowania tej technologii w kolejnych smartfonach, ale niewykluczone że znajdzie dla niej inne zastosowanie.

Tym bardziej że, jest idealna do takiego termostatu. W przeciwieństwie do kamer wideo, lepiej chroni prywatność, zaś jej moc jest wystarczająca by rejestrować gesty z drugiego końca pokoju. W ten sposób będzie można kontrolować ogrzewanie lub klimatyzację bez pośrednictwa Asystenta Google czy też sięgania po telefon.

Sensor pozwoli także urządzeniu kontrolować ruch domowników. Będzie mógł wówczas sprawdzić czy ktoś jest w domu, by odpowiednio dostosować temperaturę oraz ustawienia kamer monitoringu.

inteligentny termostat

Źródło

You may also like...