Zbudował klawiaturę z klocków Lego

Z klocków Lego można w dzisiejszych czasach zbudować dosłownie wszystko i to nie bezużyteczne, choć ładne zamki, czy inne konstrukcje, a nawet pokój z kultowego serialu The Big Bang Therory, lub replikę statku z gry Halo lecz w pełni funkcjonalne i programowalne roboty, a nawet akcesoria komputerowe.

Jason Allemann, to miłośnik klocków Lego, który od lat zajmuje się budowaniem z nich niezwykłych rzeczy. Na przykład takich jak komputerowe klawiatury. W 2005 roku próbował stworzyć bazujący na sprzęcie Microsoft Natural prototyp klawiatury wykonanej z klocków Lego, lecz porzucił go wówczas z powodu zbyt dużych trudności.

Teraz jednak powrócił do dawnej idei i korzystając z elementów będących na wyposażeniu rozbudowanego zestawu Lego Technics, zbudował w pełni działającą komputerową klawiaturę, składającą się z plastikowych przycisków, sensorów oraz płytki drukowanej odpowiadającej za działanie całego sprzętu.

Projekt nie wygląda może tak schludnie jak klawiatury dostępne w sklepach, ale ma swój urok i jest całkiem niezłym osiągnięciem. Poza tym autorowi pomysłu nie brakuje poczucia humoru, czego przykładem są detale, takie jak chociażby kask minifiga znajdujący się na Caps Locku.

)

Źródło: Jkbrickworks.com

You may also like...