Złote Wii stworzone dla królowej Elżbiety II trafiło na aukcję

Kolekcjonerzy konsol mogą zakupić nietypową wersję konsoli Wii. Sprzęt pokryty 24-karatowym złotem, powstał specjalnie dla brytyjskiej królowej Elżbiety II, jednak nigdy nie dotarł do Pałacu Buckingham.

Na świecie jest wiele osób kolekcjonujących konsole, które polują na unikalne i rzadkie modele. Teraz mogą uzupełnić swą kolekcję o nietypową wersję popularnej konsoli Wii, stworzonej przez koncern Nintendo. Na aukcję wystawiono bowiem jej unikalną wersję pokrytą złotem.

Za ten egzemplarz konsoli odpowiedzialna jest firma THQ, która w 2009 planowała dostarczyć ją brytyjskiej królowej Elżbiecie II. Sprzęt pokryty 24-karatowym złotem promować miał kolekcję mini-gier zatytułowaną Big Family Games. Konsola nigdy nie dotarła jednak do Pałacu Buckingham, ze względu na surową królewską politykę prezentów.

Wróciła więc do THQ i na długie lata słuch po niej zaginął. Na światło dzienne ponownie wypłynęła w 2017 roku, kiedy to kolekcjoner otrzymał go od jednego ze swych kontaktów w THQ. Następnie sprzedano ją obecnemu właścicielowi, który teraz wystawił ją na aukcję.

Posiadacz próbował w październiku zeszłego roku sprzedać złote Wii na portalu eBay za kwotę 300 tys. dolarów. Portal zamknął jednak aukcję ze względu na politykę sprzedaży przedmiotów po znacznie zawyżonych cenach. Teraz ponownie próbuje szczęścia na aukcji Godin.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem konsoli, to maksymalna oferta wynosi obecnie 2300 dolarów. Aukcja kończy się 21 maja, więc jest jeszcze trochę czasu, by złożyć własną ofertę. Niestety użyteczność tego sprzętu jest obecnie znikoma, gdyż parę lat temu Nintendo zamknęło Wii Shop oraz serwery obsługujące rozgrywkę multiplayerową.

Wii

Źródło

You may also like...