Znany youtuber oskarżony o promowanie hazardu

Youtuberzy, którzy zarabiają niemałe pieniądze na swych kanałach, często chcą zarabiać jeszcze więcej. Angażują się więc w promowanie hazardu w postaci zakładów w różnych grach wideo. W wielu krajach jest to jednak zabronione.

Organa ścigania coraz częściej zabierają się za youtuberów oraz streamerów działających na Twitchu, którzy robią kokosy na promowaniu stron umożliwiających obstawianie za pieniądze wyników gier, w takich np. jak Counter-Stike: Global Offensive. Często sami są ich właścicielami lub współwłaścicielami.
Na ich nieszczęście w wielu krajach jest to zabronione prawem i mogą im za to grozić poważne konsekwencje. Przekonał się o tym na własnej skórze znany youtuber Craig Douglas oraz Dylan Rigby, będący właścicielem firmy FUTGalaxy. Obaj zostali oskarżeni o naruszenie przepisów brytyjskiej ustawy hazardowej. Wykorzystywali bowiem swe kanały do promowania hazardu i obstawiania meczy w grze FIFA 16 za wirtualne monety. Douglasa dodatkowo oskarżono o promowanie hazardu wśród nieletnich, gdyż nie ostrzegał swych widzów, że zakłady są dostępne tylko dla osób powyżej 18 roku życia.

Proces w ich sprawie rozpocznie się 14 października. Jeśli zostaną skazani, powstanie bardzo interesujący precedens, który zmusi innych youtuberów do zaprzestania promowania hazardu, gdyż robi to wiele osób.

Jeśli nie interesuje Was obstawianie, a chcielibyście tanio kupić sobie grę FIFA 16, to zapraszam do tego sklepu.

Źródło: Kotaku.com
You may also like...