Zrobotyzowany odkurzacz Xiaomi skutecznie radzi sobie z kurzem

Na platformie Xiaomi Youpin pojawił się kolejny produkt dla naszego domu. To inteligentny zrobotyzowany odkurzacz z funkcją samodzielnego opróżniania pojemnika na kurz.

Na platformie Xiaomi Youpin znajdziemy kolejny produkt z kategorii inteligentnego domu, który ułatwi nam codzienne życie. Pojawił się tam nowoczesny odkurzacz stworzony przez należącą do chińskiego koncernu firmy Roidmi, który nie tylko ładnie wygląda, ale posiada także wiele użytecznych funkcji.

Gadżet dysponuje najnowszą generacją lidarowej technologii LDS, za pomocą której skanuje pomieszczenia. Wykorzystując algorytm SLAM tworzy dokładną mapę całego domu, dzięki której może jeszcze skuteczniej sprzątać podłogi.

odkurzacz

Zainstalowany w nim silnik charakteryzuje się bardzo dużą siłą ssania wynoszącą 2700 Pa, co pozwala mu bardzo efektywnie wciągać wszelkie zanieczyszczenia. A gdy zapełni już wbudowany pojemnik na kurz, samodzielnie udaje się do stacji dokującej, gdzie dokonuje jego opróżnienia. Stacja dodatkowo ozonuje pojemnik oraz spryskuje go płynem antybakteryjnym, pozbywając się w ten sposób wszelkich bakterii.

odkurzacz

Pojemnik na brud wbudowany w stację dokującą ma natomiast aż 3-litry, zaś worek w którym znajduje się kurz jest automatycznie pakowany, by nic się z niego nie wydostało.

Dodatkowym plusem sprzętu jest niewielki zbiornik na wodę o pojemności 250 ml. Sterowany przez inteligentny mikrokontroler spryskuje podłogi, co ułatwia zbieranie pozostającego na nich brudu. Zbiornik według producenta wystarcza na około 300 mkw. powierzchni, zanim trzeba go będzie uzupełnić.

odkurzacz

Odkurzacz wyceniono na 2999 juanów, czyli w przeliczeniu około 1740 zł.

Źródło

You may also like...