ZTE Hawkeye bez kampanii na Kickstarterze

Firma ZTE ogłosiła rezygnację z pomysłu stworzenia na Kickstarterze kampanii, która pozwoliłaby zebrać pieniądze na produkcję smartfona Hawkeye. Nie oznacza to jednak, że pomysł na ten telefon również został porzucony.

Producenci smartfonów nie zawsze potrafią wpasować się w potrzeby klientów, dlatego firma ZTE na początku roku zapowiedziała Project CSX, którego celem było stworzenie smartfona wykorzystującego pomysły użytkowników.Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem konsumentów i szybko powstała koncepcja modelu o nazwie Hawkeye. Smartfon posiadać miał 5,5″ ekran Full HD, a także Snapdragona 625 z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej. Miał również zostać wyposażony w podwójny tylko aparat z sensorami 13 i 12 Mpix, a także czytnik linii papilarnych. Wyposażono go także w kilka dość niezwykłych funkcji, mianowicie samoprzylepny tylny panel obudowy oraz śledzenie pozycji oczu użytkownika.

ZTE pieniądze na stworzenie tego modelu postanowiło zdobyć u jego przyszłych klientów, dlatego stworzyło na Kickstarterze kampanię mającą na celu zebranie środków na jego produkcję. Firma na podstawie opinii internautów, zrezygnowała jednak z tego pomysłu.

Nie oznacza to jednak, że Hawkeye trafi do kosza. ZTE wyjaśnia, że chce ponownie przemyśleć pomysły nadesłane w ramach Projektu CSX i zastanowić się nad ich zaimplementowaniem w nowym modelu. Na razie premiera telefonu została więc odsunięta w czasie, zaś producent zastanowi się nad lepszą specyfikacją techniczną.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...