ZTE Nubia Red Magic nowym smartfonem dla graczy

Rynek smartfonów dla graczy powoli zapełnia się nowymi produktami. Do Razer Phone oraz Xiaomi Black Shark dołączył właśnie ZTE Nubia Red Magic, który ma całkiem niezłą cenę.

Rynek sprzętu dla graczy przynosi producentom ogromne dochody, gdyż popyt na takie gadżety jest gigantyczny. Smartfony także nadają się do gier, choć dotąd w sprzedaży nie było żadnych modeli dedykowanych elektronicznej rozrywce. Obecnie sytuacja się zmieniła, a najnowszym smartfonem przeznaczonym do zabawy jest ZTE Nubia Red Magic.

Szlak dla tego typu urządzeń przetarł niedawno Razer, który wprowadził na rynek model Razer Phone. Po nim była firma Xiaomi, zapowiadając niedawno model Black Shark o nieco gorszym wyposażeniu w porównaniu do rywala. Kolejnym producentem, który chce nam zaoferować tego typu sprzęt jest ZTE. Chińska firma zapowiedziała właśnie model ZTE Nubia Red Magic.

Sprzęt oferowany pod szyldem marki Nubia, będzie wyposażony w 5,99-calowy wyświetlacz 18:9 o rozdzielczości 1080p. Nie wiadomo jednak, czy podobnie jak w telefonie Razera, będzie oferował odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz. Wiemy natomiast, że pod maską smartfona znajdzie się zeszłoroczny Snapdragon 835. Trudno powiedzieć dlaczego producent zdecydował się użyć starszego procesora zamiast najnowszego Snapdragona 845, który jest znacznie wydajniejszy.

Procesor będzie wspierany przez 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Otrzyma także 24 MP aparat główny z nagrywaniem wideo w 4K oraz 8 MP aparat przedni. Producent wyposaży go również w złącze USB-C, Bluetooth 5.0 oraz 3,5 mm gniazdo słuchawkowe. Bateria będzie mieć natomiast pojemność 3800 mAh.

Ciekawostką jest zupełnie nowy system chłodzenia powietrzem, składający się z trzech warstw grafitu oraz specjalnych kratek wentylacyjnych wkomponowanych w tylny panel obudowy. Ma on efektywnie wyciągać ciepłe powietrze, zapobiegając przegrzewaniu się procesora nawet podczas długiej rozgrywki. Kolejną ciekawostką jest podświetlenie tylnego panelu. Producent wkomponował w niego pasek RGB LED, który można indywidualnie skonfigurować, a który wyświetla 16 mln kolorów i ma cztery efekty świetlne.

ZTE Nubia Red Magic pojawi się na Indiegogo od 26 kwietnia w cenie 399 dolarów.

ZTE Nubia Red Magic

Źródło: Redmagic.gg

You may also like...