Dwa ekrany i żadnego notcha. ZTE nubia X wygląda przepięknie

Chińska firma ZTE zapowiedziała właśnie najnowszego smartfona ZTE nubia X. Sprzęt wyposażony w dwa wyświetlacze prezentuje się rewelacyjnie.

Producenci smartfonów doskonale zdają sobie sprawę z dużego nasycenia rynku urządzeń mobilnych. Aby ich sprzęt przyciągnął klientów musi więc posiadać funkcje, których nie znajdziemy w urządzeniach rywali. Stąd też coraz więcej pamięci RAM, więcej kamer, czy też dodatkowe wyświetlacze wspomagające główny ekran.

Chińska firma ZTE postawiła na ostatni z pomysłów, wykorzystując w zaprezentowanym dziś modelu ZTE nubia X. To niezwykły sprzęt, który znacznie różni się od telefonów, z którymi mieliśmy do tej pory do czynienia. Posiada bowiem aż dwa wyświetlacze.

Główny ekran ma 6,29″ i wykorzystuje panel LCD, którego rozdzielczość wynosi 2280 x 1080 pikseli. Wyświetlacz ma proporcje 18:9 i zajmuje aż 93,6% powierzchni całego przedniego panelu, więc telefon prezentuje się bardzo nowocześnie. Na pleckach mamy natomiast drugi wyświetlacz. Tym razem jest to panel OLED o przekątnej 5,1″ oraz rozdzielczości 1520 x 720 pikseli, czyli HD+. Ma on przy tym identyczne proporcje co główny ekran.

Dwa ekrany i dwa czytniki linii papilarnych

ZTE nubia X działa w oparciu o Snapdragona 845, zapewniającego płynne działanie każdej aplikacji. A dzięki 6 lub 8 GB RAM, wielozadaniowość nie stanowi żadnego problemu. Do przechowywania programów oraz zdjęć i filmów, producent przygotował natomiast od 64 do 256 GB pamięci użytkowej. Niestety nie ma slotu na kartę pamięci, więc jej w żaden sposób nie rozszerzymy. Musimy więc dobrze zastanowić się jaką wersję wybrać.

Ciekawostką jest brak przedniej kamery wykorzystywanej zazwyczaj do selfie. Robienie sobie zdjęć nie jest jednak żadnym problemem, gdyż dodatkowy ekran pozwala wykorzystać w tym celu główną kamerę. Ta jest z kolei podwójna i posiada 16 MP + 24 MP sensory. Wyposażono ją również w sztuczną inteligencję automatycznie rozpoznającą scenę i dopasowującą ustawienia ekspozycji.

Interesującą cechą smartfona są dwa czytniki odcisków palców. Producent umieścił je w obu wyświetlaczach i w zależności od tego, którego użyjemy, to odblokujemy jeden lub drugi ekran. Sensory mogą też działać jako przyciski nawigacyjne. Smartfon nie posiada natomiast gniazda słuchawkowego, zaś jego bateria oferuje pojemność 3800 mAh. Producent obiecuje, że przy normalnym użytkowaniu powinna wystarczyć na cały dzień pracy. Funkcjonalność sprzętowi zapewnia z kolei Android 8.1 Oreo.

ZTE nubia X oferowana będzie w kolorze szarym, czarnym oraz niebieskim. W standardowej wersji z 6 GB/64 GB kosztować ma 473 dolary. Wariant z 8GB/128 GB wyceniono na 530 dolarów. Najdroższa będzie wersja z 256 GB pamięci flash, ktora kosztować będzie 602 dolary. Smartfon pojawi się w sprzedaży od 5 listopada.

ZTE nubia X

ZTE nubia X

ZTE nubia X

ZTE nubia X

ZTE nubia X

ZTE nubia X

ZTE nubia X

ZTE nubia X

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...