Zynga uśmierca jedną z najpopularniejszych gier Facebooka

To już pewne, 31 grudnia Zynga oficjalnie zakończy żywot FarmVille. To jedna z najbardziej znanych gier Facebooka, którą w szczycie popularności bawiło się ponad 30 mln osób.

W 2009 roku Zynga stworzyła grę FarmVille, która błyskawicznie zdobyła popularność na Facebooku. Produkcja pozwalająca wcielić się w farmera i zarządzać własnym gospodarstwem, dzięki amerykańskiemu portalowi trafiła do milionów domów. A jego użytkownicy przez dłuższy czas zasypywani byli zaproszeniami do wsparcia zbudowanych farm. W szczycie swej popularności, bawiło się nią nawet 30 mln osób, co pokazuje jak lubiany był swego czasu ten tytuł.

Wszystko co dobre musi się jednak skończyć, więc Zynga poinformowała dziś o zakończeniu żywota oryginalnej wersji gry. Nie jest to oczywiście decyzja producenta, lecz kwestia technologiczna. Po prostu Adobe zaprzestało dystrybucji oraz wspierania Flash Playera dla wszystkich przeglądarek. Poza tym Facebook również zapowiedział zakończenie wsparcia dla gier wykorzystujących Flasha i zamierza to zrobić już 31 grudnia. Krótko mówiąc tytuł tak czy inaczej przestałby działać.

Zynga wyjaśnia, że od 17 listopada nie będzie już można dokonywać w grze żadnych zakupów. Nabyte wcześniej kredyty nadal da się jednak wykorzystać, do momentu aż producent nie wyciągnie wtyczki z serwerów. Niestety trzeba się liczyć z tym, że po 17 listopada twórca gry nie zwróci za nie pieniędzy, więc jeśli chcecie odzyskać pieniądze, należy to zrobić jak najszybciej.

Nie oznacza to jednak całkowitego końca przygody z tą produkcją. Nadal można bowiem bawić się FarmVille 2: Tropical Escape, a już wkrótce na smartfony pojawi się FarmVille 3.

FarmVille

Źródło

You may also like...