Żywot klawiatury Swype powoli dobiega końca

Autorzy niezwykle popularnej klawiatury Swype stworzonej dla urządzeń mobilnych, porzucają swe dzieło. Od dziś firma Nuance przestaje tworzyć nowe aktualizacje dla swego produktu.

Swype to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych klawiatur dostępnych dla smartfonów. Aplikacja oferująca szereg przydatnych funkcji, przez wiele czas była głównym narzędziem do pisania dla wielu osób, stając się prekursorem dla innych tego typu narzędzi.

Niestety wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć i to samo dotyczy wspomnianej aplikacji. Firma Nuance odpowiedzialna za jej stworzenie, od dziś przestaje wspierać dwój produkt i nie będzie go już aktualizować. Oznacza to całkowity brak nowych elementów i funkcji, które przez lata do niej wprowadzano. Przedsiębiorstwo zapewniło jednak, że nadal będzie rozwijać swą technologię, stosując ją w zupełnie innych gałęziach przemysłu technologicznego, skupiając się przede wszystkim na SI.

Klawiatura oczywiście nadal będzie dostępna w Google Play Store oraz Apple iTunes, skąd użytkownicy mogą ją pobierać. Nie wiadomo jednak jak długo będzie się tam znajdować.

Swype

Źródło: Slashgear.com

You may also like...