10 mln sztuk Galaxy S8 na kwietniową premierę

Samsung liczy na to, że jego najnowszy flagowiec będzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów. Chce aby nowego telefonu nie zabrakło w żadnym sklepie, dlatego na premierę przygotuje aż 10 mln egzemplarzy.

W kwietniu bieżącego roku do sprzedaży trafi długo oczekiwany Galaxy S8, najnowszy flagowiec koreańskiego giganta. Samsung chce uczynić go maksymalnie atrakcyjnym i wpakować wiele nowinek technologicznych licząc na to, że dzięki temu będzie się dobrze sprzedawał.Producent chce mieć więc pewność, że żaden z klientów nie odejdzie ze sklepu z kwitkiem, bo z powodu dużego popytu wszystkie egzemplarze zostały wykupione. Jak donosi ET News, Samsung potwierdził właśnie, że w momencie premiery, na rynek trafi aż 10 mln egzemplarzy nowego telefonu.

Koncern już uzgodnił to z dostawcami podzespołów i pierwsza partia części trafi do fabryk już w lutym, natomiast na początku marca seryjna produkcja urządzenia ruszy już pełną parą.Skąd akurat wzięła się liczba 10 mln? Tyle właśnie sztuk, tylko w pierwszym miesiącu, sprzedało się Galaxy S7. Samsung liczy więc na to, że dzięki nowym funkcjom, Galaxy S8 uda się powtórzyć ten wynik. A biorąc pod uwagę fakt, że wielu byłych posiadaczy Galaxy Note 7 nadal deklaruje pozostanie przy marce, jego osiągnięcie nie powinno być trudne.

Przypomnę tylko, że według przecieków Galaxy S8 posiadać ma procesory Exynos 8895 oraz Snapdragon 835, prawdopodobnie 8 GB RAM, podwójny tylny aparat z sensorami 12 Mpix, 8 Mpix przedni, a także skaner tęczówki. W sprzedaży pojawią się ponoć także dwa warianty: jeden z 5″ ekranem, drugi z 6″. Nowy smartfon ma też mieć ekranowe klawisze nawigacji i będzie droży o 20% w porównaniu do poprzednika.

Źródło: Etnews.com

You may also like...