Samsung SDI dostawcą baterii dla Galaxy S8

Wprawdzie dopiero pod koniec miesiąca poznamy oficjalne przyczyny zapłonów Galaxy Note 7, ale już teraz Samsung wie, że winę za wypadki nie ponosi bateria. Chce więc użyć tych samych akumulatorów w nadchodzącym Galaxy S8.

Gdy pojawiły się pierwsze zgłoszenia na temat pożarów wprowadzonego do sprzedaży Galaxy Note 7, podejrzenie o przyczynę padło na baterie dostarczone przez Samsung SDI, oddział koreańskiego giganta zajmujący się produkcją akumulatorów.Producent natychmiast wycofał smartfona z rynku i zmienił dostawcę baterii na chińską firmę ATL. Okazało się jednak, że niczego to nie zmieniło i telefon nadal się zapalał, więc wygląda na to, że powodem awarii nie było zasilanie.

Raport ze śledztwa wskazujący oficjalne przyczyny awarii poznamy dopiero pod koniec miesiąca, ale widocznie Samsung już wie, że nie chodziło tu o baterie, gdyż jak donoszą media, SDI Samsung będzie dostawcą akumulatorów dla nadchodzącego flagowca Galaxy S8.Koncern odnowił właśnie kontrakt ze swym oddziałem na dostawę baterii, choć oczywiście SDI Samsung nie będzie jedynym ich producentem. Kilka miesięcy temu Samsung poinformował, że akumulatory do nowego telefonu będzie też kupował u swego rywala, czyli firmy LG Chem należącej do LG Electronics.

Źródło: Mk.co.kr

You may also like...