Podwójne soczewki w nowych smartfonach Samsunga

Samsung opatentował nową konfigurację aparatów fotograficznych, które mogą znaleźć się w jego przyszłych urządzeniach. Będą mieć dwie soczewki, co umożliwi zupełnie nowy sposób wykonywania zdjęć.

Wielu producentów smartfonów zaczyna już instalować w swych urządzeniach podwójne moduły tylnego aparatu fotograficznego, co znacznie podnosi jakość wykonywanych zdjęć, zapewniając lepszą głębię oraz nasycenie kolorów.Samsung również pracuje nad podwójnym modułem aparatu, choć zamierza go wykorzystać w nieco inny sposób. Do sieci wyciekł właśnie patent przedstawiający aparat o podwójnej soczewce, który może równocześnie śledzić obiekt i wykonać jego ostre zdjęcie, jak również skupić ostrość na tle, na którym się znajduje.

Szerokokątna soczewka skanuje obraz, wyszukując na nim wszystko co może być obiektem. Jeśli znajdzie na nim coś , co nie jest tłem, np. osobę lub samochód, wówczas uruchamiana jest druga soczewka, czyli teleobiektyw. Skupia się on na obiekcie i śledzi go w czasie rzeczywistym, pozwalając użytkownikowi regulować przybliżenie oraz zmieniać ustawienia zdjęć, bez utraty ostrości.Pamiętajmy, że jest to tylko patent i nie wiadomo czy Samsung zdecyduje się zaimplementować takie rozwiązanie do swych urządzeń. Nieoficjalnie mówi się, że możemy go znaleźć na pokładzie nadchodzącego Galaxy S8, ale chodzą też słuchy, że technologia będzie zarezerwowana dla specjalnych modeli smartfonów projektowanych do robienia zdjęć.

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...