Szczegóły styczniowej poprawki Samsunga

Koreański gigant przygotowuje styczniową poprawkę bezpieczeństwa dla swych smartfonów. Załata ona kilkadziesiąt luk związanych z samym systemem Android oraz nieco mniej, obecnych w urządzeniach koncernu.

W ostatnim czasie Samsung przyzwyczaił nas do tego, że co miesiąc udostępnia kolejne poprawki bezpieczeństwa, chroniące użytkowników jego smartfonów przed różnymi rodzajami zagrożeń. Producent ujawnił właśnie kilka szczegółów styczniowej poprawki.Zamieszczono je na tzw. Security Blog (http://security.samsungmobile.com/smrupdate.html#SMR-JAN-2017), czyli specjalnej stronie przeznaczonej do informowania o nowych zabezpieczeniach, jednak firma nie ujawnia jakie dokładnie luki zostaną załatane.

Wiemy jedynie tyle, że styczniowa poprawka załata 67 luk w systemie Android oraz zawierać będzie 28 poprawek dla samego sprzętu, w tym poprawki bezpieczeństwa dla nowych procesorów Exynos 8895 oraz Snapdragon 835, które znajdą się na wyposażeniu najnowszego flagowca Galaxy S8.Samsung oczywiście nie może ujawnić jakie luki załata, gdyż mogą się wśród nich znajdować exploity, które nie zostały jeszcze ujawnione. Wówczas hakerzy mogliby to wykorzystać do złamania zabezpieczeń sprzętu, zanim jeszcze poprawka trafi do użytkowników.

Źródło: Samsungmobile.com

You may also like...