Cyberpunk 2077: premiera pierwszego DLC już wkrótce

CD Projekt RED potwierdził, że niebawem pojawi się pierwsze DLC do gry Cyberpunk 2077. Dobrą wiadomością dla jej posiadaczy jest fakt, że będzie całkowicie darmowe.

Wydany kilka tygodni temu Cyberpunk 2077, to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich lat. Wieloletnie prace rozwojowe nad wspomnianą produkcją nie ustrzegły jej jednak przed wieloma bugami, z których nabywcy nie byli zadowoleni.

Błyskawicznie okazało się bowiem, że tytuł ma ogromne problemy z optymalizacją na konsolach. Słabe dopracowanie tytułu sprawiło, że gracze w rozdzielczości 720p uzyskiwali ledwie 15 kl./s, co uniemożliwiło płynną zabawę. Problem okazał się tak wielki, że Sony usunęło tytuł z PlayStation Store i rozpoczęło akcję zwracania pieniędzy nabywcom.

Wkrótce potem podobne działania podjął również Microsoft. Jakby tego było mało, odkryto bug powodujący uszkodzenie save’ów, a tym samym utratę całego osiągniętego progresu.

Ogromne problemy z tytułem wywołały reakcję inwestorów, którzy wytoczyli producentowi pozew zbiorowy. Oskarżają dewelopera o zatajenie problemów z tytułem i domagają się odszkodowania z tytułu poniesionych strat.

CD Projekt Red stara się załagodzić problemy i pracuje nad poprawkami, które naprawią oczekiwany tytuł. Równocześnie pracują nad podniesieniem jego atrakcyjności, dlatego szykują już pierwszy i zupełnie darmowy DLC. Producent nie zdradził wprawdzie jego zawartości, ale zapewnił iż premiera odbędzie się niebawem.

Po dodatku możemy jednak oczekiwać elementów, które nie znalazły się w grze w momencie premiery. Jedną z nowości mogą być fryzjerzy umożliwiający zmianę fryzury głównego bohatera. Można też oczekiwać nowych misji oraz zadań pobocznych, jak również nowych przedmiotów i pojazdów.

Cyberpunk 2077

Źródło

You may also like...