Western Digital SN850 NVMe pierwszym licencjonowanym dyskiem SSD do PS5

Sony wspólnie z firmą Western Digital zaprezentowała pierwszy licencjonowany dysk Western Digital SN850 NVMe do PlayStation 5. Nośnik dostępny jest w wersji o pojemności 1 TB oraz 2 TB.

PlayStation 5 dostępne w tych sklepach, posiada na wyposażeniu stosunkowo niewielki dysk SSD. Jeśli więc użytkownik chciałby mieć pod ręką znacznie więcej tytułów, musi dołożyć kolejny nośnik. Na szczęście nie jest to dużym problemem, gdyż Sony i Western Digital zaprezentowały właśnie pierwszy licencjonowany dysk Western Digital SN850 NVMe, stworzony dla tej konsoli. Producent oczywiście odpowiednio oznaczył dysk, aby od razu było wiadomo jakie jest jego przeznaczenie. Na obudowie znajduje się więc logotyp marki PlayStation.

Nośnik dostępny jest w wersji o pojemności 1 TB oraz 2 TB, a jego instalacja jest niezwykle prosta. Wystarczy jedynie wyłączyć konsolę, usunąć boczny panel gdzie znajduje się slot SSD, a następnie zainstalować tam nowy dysk. Należy jednak pamiętać, aby wcześniej zaktualizować konsolę co najmniej do wersji 21.02-04.00.00, gdyż takie oprogramowanie jest niezbędne do jego obsługi.

Dysk SN850 NVMe w wersji o pojemności 1 TB kosztuje 170 dolarów i oferuje prędkość odczytu/zapisu na poziomie 7000 MB/s oraz 5300 MB/s. Wariant 2 TB to wydatek 280 dolarów, a jego prędkość odczytu/zapisu wynosi odpowiednio 7000 MB/s oraz 5100 MB/s.

Nośnik można zamówić bezpośrednio na stronie producenta.

Western Digital SN850 NVMe

Źródło

You may also like...