Bezobsługowy odkurzacz Roborock T8 Plus sam wyrzuci zebrane śmieci

Roborock wprowadza do sprzedaży nowy autonomiczny odkurzacz Roborock T8 Plus. Sprzęt ma dużą siłę ssania, a dodatku samodzielnie opróżni zbiornik z zebranych z podłóg śmieci.

Wprowadzone na rynek kilka lat temu autonomiczne odkurzacze, początkowo wymagały dość uwagi ze strony użytkownika. Z biegiem czasu urządzenia te stają się jednak coraz bardziej bezobsługowe i w najnowszych modelach nie trzeba nawet opróżniać pojemnika na śmieci. Dzięki nowoczesnym stacjom dokującym, robot jest w stanie zrobić to całkowicie samodzielnie.

Taką funkcję posiada także najnowszy odkurzacz Roborock T8 Plus, który właśnie pojawił się na rynku chińskim. Sprzęt dysponuje bowiem stacją dokującą, którą opcjonalnie można wyposażyć w system automatycznego opróżniania pojemnika na kurz i brud. Robot po sprzątaniu podłogi podjeżdża więc do stacji, która opróżnia wbudowany w odkurzacz pojemnik i przenosi brud do własnego pojemnika o pojemności 2,5-litra. Dzięki temu nie musimy za każdym razem opróżniać pojemnika robota, a producent deklaruje, że pojemnik w stacji pomieści śmieci z około 60 dni sprzątania.

Roborock T8 Plus samodzielnie posprząta mieszkanie i wyrzuci śmieci

Odkurzacz ma 5100 Pa siły ssania, a także wibrujący mop wykonujący 3000 rotacji na minutę. Producent wyposażył go w technologię Reactive AI 2.0. Wykrywa 27 różnego rodzaju przeszkód i pozwala je w inteligentny sposób ominąć. AI rozpoznaje również rodzaj podłogi, po której porusza się odkurzacz. Dzięki temu unosi mopa, kiedy sprzęt wjeżdża na dywan. Pozwala to również dostosować szczotki do nieznanej powierzchni.

Sprawdź ceny popularnych odkurzaczy automatycznych

Roborock T8 Plus

Roborock T8 Plus posiada baterię o pojemności 5200 mAh, która na jednym ładowaniu umożliwia mu wysprzątanie do 250 mkw. powierzchni. Jest przy tym dość cichy, gdyż podczas pracy generuje hasła na poziomie 61 dBA.

Robotem możemy sterować za pomocą firmowej aplikacji mobilnej lub komend głosowych. Aplikacja pozwala programować grafik pracy, aby maszyna np., nie przeszkadzała nam gdy przyjdziemy z pracy, a także ustalać ścieżki sprzątania.

Odkurzacz dostępny jest na chińskim rynku w przeliczeniu na złotówki za kwotę 1850 zł. Cena z opcjonalną stacją dokującą z systemem opóźniania zbiornika na śmieci, wynosi natomiast 2370 zł. Póki co sprzęt można kupić tylko w Chinach i nie wiadomo kiedy pojawi się na zachodnich rynkach.

Źródło

You may also like...