Nowe wzornictwo i jeszcze lepszy dźwięk słuchawek AirPods Pro 2

Bloomberg zdradził kilka szczegółów dotyczących najnowszych słuchawek AirPods Pro 2. Według źródła możemy oczekiwać zmian we wzornictwie i lepszej jakości dźwięku.

Minęły już trzy lata odkąd Apple wprowadziło na rynek słuchawki AirPods Pro. Amerykański koncern przygotowuje więc kolejną ich generację, która pojawi się jeszcze w tym roku. Dzięki Bloombergowi już teraz wiemy, czego możemy się po niej spodziewać.

Źródło twierdzi, że producent zdecyduje się na dość radykalne zmiany we wzornictwie nadchodzących słuchawek. Będą miały bowiem skróconą łodygę lub też nie będzie jej wcale. Sugeruje również, że zajdą zmiany w futerale służącym do przechowywania sprzętu. Ma on przypominać wyglądem futerał od AirPods 3, a dodatkowo pojawi się w nim głośnik dla wsparcia aplikacji Find My, ułatwiający odnalezienie słuchawek.

Zmianą, która z pewnością spodoba się klientom Apple, będzie lepsza jakość dźwięku. Co prawda niecały rok temu Apple wprowadziło wsparcie bezstratnego formatu audio dla całego katalogu ponad 75 mln utworów. Niestety ze względu na ograniczoną przepustowość produktów z technologią Bluetooth, ALAC nie jest dostępny dla bezprzewodowych słuchawek AirPods. Można z niego korzystać tylko na przewodowych słuchawkach oferowanych przez zewnętrznych producentów.

Bloomberg twierdzi jednak, że AirPods Pro 2 otrzymają obsługę bezstratnego formatu audio. Na razie nie wiadomo jak producent zamierza to zrobić, ale możliwe, że opracuje nowy protokół bezprzewodowej komunikacji, by umożliwić słuchawkom obsługę standardu.

Mówi się także, że słuchawki dostaną znacząco usprawniony procesor. Pozwoli to wprowadzić do sprzętu nowe funkcje związane ze zdrowiem. Jedną z nich ma być ponoć monitorowanie częstotliwości oddechu, za pomocą mikrofonów.

Oczywiście powyższe informacje nie są oficjalne, więc nie mamy pewności, czy nowe słuchawki faktycznie doczekają się takich zmian.

AirPods Pro 2

Źródło

You may also like...