Sony szuka inżynierów do pracy nad PlayStation 6 i nowym procesorem AMD

W sieci pojawiły się oferty zatrudnienia dla specjalistów, którzy mogliby pracować z Sony nad nową konsolą PlayStation 6. Będą też rozwijać nowy procesor AMD, który zapewne do niej trafi.

Konsola PlayStation 5, którą możecie dostać w tych sklepach, jest już obecna na rynku od paru lat. Wprawdzie nadal świetnie daje sobie radę z nowymi grami, to Sony szykuje następcę, który w niedalekiej przyszłości przejmie pałeczkę.

Według najnowszych przecieków, japoński koncern zaczyna pracę nad następcą. W sieci pojawiły się bowiem dwie oddzielne oferty pracy, które sugerują iż firma chce niebawem stworzyć kolejną generację flagowego sprzętu.

Pierwsza oferta wskazuje, że Sony szuka kogoś, kto będzie współpracował w “przyczynianiu się do identyfikacji i rozwoju portfolio technologii przyszłych platform PlayStation“.

“Jako członek zespołu Future Technology Group będziesz pracować z małymi, ukierunkowanymi zespołami projektowymi badającymi i tworzącymi prototypy najnowocześniejszych technologii oraz znajdując sposoby na ich zastosowanie w naszej platformie i usługach.”

Druga oferta skierowana jest do Inżyniera ds. weryfikacji systemu na chipie, który może znaleźć pracę jako członek zespołu zajmującego się “projektem rozwoju chipów nowej generacji“. Na liście zadań wymieniono PlayStation, Xbox i RDNA. To może sugerować iż oferta dotyczy pracy nad nową generacją niestandardowego procesora AMD dla przyszłych konsol Sony i Microsoftu.

Powyższe oferty pracy sugerują, że Sony poważnie myśli nad następną konsolą. Wielką niewiadomą pozostaje na razie termin premiery PlayStation 6. Nieoficjalnie mówi się o 2027 roku, ale oczywiście tylko plotki i nie wiemy kiedy producent naprawdę wprowadzi ją na rynek.

PlayStation 6

Źródło

You may also like...