Gra o Tron najchętniej pobierana w sieci BitTorrent

Amerykańskie seriale są bardzo popularne na torrentach, jednak tym, który od dawna króluje na nich niepodzielnie, jest kultowa już Gra o Tron. Seria wciąż jest najchętniej pobierana przez użytkowników sieci BitTorrent.

Piractwo tego serialu jest tak ogromne, że kilka miesięcy temu ambasador USA zaapelował do Australijczyków, którzy ponoć ściągają go najchętniej, by przestali to robić. Jego apel jednak pozostał bez żadnej odpowiedzi, bo jak wynika z najnowszych danych zebranych przez autorów witryny TorrentFreak, Gra o Tron jest wciąż najchętniej pobieranym serialem wśród osób korzystających z sieci BitTorrent.

Finał trzeciego sezonu tego serialu pobił rekord popularności, gdyż pobrało go 171,572 osoby. Dotychczas palmę pierwszeństwa dzierżył finał pierwszego sezonu, pobrany przez 163,088 osób. Ale jak widać serial z czasem zyskuje na popularności, choć pewnie nie o taką chodziło jego producentom.

Gra o Tron stała się oficjalnie najchętniej piratowanym serialem w amerykańskim sezonie wiosennym i zwyciężyła także w kategorii, najchętniej pobieranego epizodu. Dodam, że premierę trzeciego sezonu, na całym świecie oglądało 5,2 miliona osób, co jest wynikiem o 25 procent lepszym, niż w ubiegłym roku. Oczywiście to wciąż dane dotyczące piractwa.

Drugie miejsce udało się utrzymać sitcomowi The Big Bang Theory, który wśród użytkowników BitTorrenta, ma całkiem sporą popularność, bowiem liczba pobrać tego serialu szacowana jest na 2,9 miliona.

Źródło: Cnet.com.au

You may also like...