Przyszłoroczne iPhone’y z szklaną obudową i stalową ramką

W przyszłorocznych modelach iPhone’ów mogą zajść poważne zmiany konstrukcyjne. Najnowsze doniesienia sugerują zmianę materiału obudowy na szkło, a także dodanie ramki wykonanej ze stali nierdzewnej.

Apple od wielu lat, konsekwentnie trzyma się w swych smartfonach tego samego wzornictwa, co jak pokazują malejące wyniki sprzedaży, wielu ludziom się już mocno przejadło. Producent chce więc wprowadzić w tej materii daleko idące zmiany.Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo z firmy KGI Securities, przyszłoroczny model będzie wykorzystywał nieco inne materiały. Jego obudowa zamiast z aluminium, zostanie wykonana ze szkła bardziej odpornego na zarysowania, co z pewnością poprawi wygląd tych urządzeń i sprawi, że nawet po wielu miesiącach użytkowania, nie będą wyglądały na mocno sfatygowane. A niestety tak będzie wkrótce wyglądał iPhone 7 Jet Black, gdyż nawet Apple ostrzega klientów, że czarna aluminiowa powierzchnia jest niezwykle podatna na zadrapania.

Czy szkło jest dobrym pomysłem? Wprawdzie kilka lat temu, firma przeprowadziła podobny eksperyment ze szklanym iPhonem 4, ale gdy obudowy zaczęły masowo pękać, szybko się z niego wycofała. Teraz istnieją znacznie wytrzymalsze materiały, więc sytuacja nie powinna się powtórzyć.

Analityk uważa też, że Apple zdecyduje się poprawić wygląd produktu poprzez zastąpienie aluminiowej ramki, wersją ze stali nierdzewnej. Jest ona jednak znacznie droższa, więc zapewne producent ograniczy się tylko do modeli premium, natomiast podstawowe wersje nadal pozostaną przy aluminium.

Ming-Chi Kuo uważa również, że przyszłoroczne modele iPhone’a pozostaną przy doskonale już znanych rozmiarach wyświetlaczy, czyli 4,7″ oraz 5,5″, jednak mogą to być panele OLED, zamiast standardowych LCD. Wyświetlacz ponoć będzie przykrywał cały front urządzenia, łącznie z przyciskiem Home, sensorem Touch ID oraz kamerą FaceTime.

Powyższe informacje to oczywiście spekulacje, ale Ming-Chi Kuo jest wiarygodnym źródłem informacji. Poza tym musimy pamiętać, że w przyszłym roku iPhone skończy 10 lat, więc jest to idealna okazja dla stworzenia czegoś specjalnego.

Źródło: Appleinsider.comYou may also like...