Pierwszy pub w którym zapłacisz Bitcoinami

Bańka spekulacyjna, którą są Bitcoiny, po niedawnym załamaniu kursu, na razie trzyma się całkiem nieźle, choć nie wiadomo kiedy tąpnie po raz kolejny. Na razie posiadacze Bitcoinów, mogą je wydawać na różne sposoby, np. kupując samochody, albo piwo.

Towarów nabywanych za Bitcoiny było już kilka, od pizzy, po Porsche Cayenne. A teraz posiadaną walutę możemy po prostu przepić i to dosłownie, ponieważ Pembury Tavern znajdujący się w Hackney w południowym Londynie, jest pierwszym brytyjskim pubem, w którym za piwo oraz inne trunki, można zapłacić właśnie tą wirtualną walutą.

Bitcoinami można zapłacić również w trzech siostrzanych pubach należących do tego samego właściciela, znajdujących się w Cambridge, Norwich oraz Peterborough.

Stephen Early, założyciel tej sieci pubów kupił trochę Bitcoinów w 2011 roku i odłożył je do przysłowiowej skarpety. Wkrótce zdał sobie sprawę, że jedna moneta warta jest 20-razy więcej, niż za nią zapłacił i wówczas postanowił sprawdzić, czy da się na tym zarobić jakieś poważne pieniądze.

Dlatego też, korzystając ze swego doświadczenia, jako byłego specjalisty od komputerów, zaprojektował i zainstalował w swych pubach system płacenia Bitcoinami, zarejestrował je w bazie danych jako oficjalny sklep, w którym można płacić tą wirtualną walutą.

Konsumenci, którzy zamiast gotówką, zechcą zapłacić Bitcoinami, mogą to uczynić w łatwy i szybki sposób. Obsługa baru generuje kod QR pełniący rolę rachunku, a konsument używa w swym smartfonie aplikacji Bitcoin Wallet i skanując kod potwierdza dokonanie wpłaty.

Jak na razie pomysł okazał się sporym sukcesem, bo jak twierdzi Earl, konsumenci zapłacili już Bitcoinami o wartości 8000 funtów. A jeśli przypadkiem kurs tej waluty wkrótce znowu wzrośnie, to właściciel pubów będzie sporo do przodu na tym pomyśle.

Źródło: Dailymail.co.uk

You may also like...