Windows 11 wreszcie dostępny w pudełkowej wersji

Po pół roku od premiery, Microsoft wreszcie zaoferował pudełkową wersję swego najnowszego systemu Windows 11. Oprogramowanie trafiło już do dystrybutorów sprzętu.

Każdy kto chce przesiąść się na Windows 11, może to zrobić w bardzo prosty sposób, aktualizując obecnie posiadaną wersję systemu, ściągając odpowiednie pliki. Nieco gorzej jest w przypadku instalacji systemu na nowych komputerach, gdyż trzeba się dużo bardziej natrudzić, samodzielnie przygotowując obraz systemu. Oczywiście na własnym komputerze nie dało się tego zrobić, gdyż bez zainstalowanego systemu nie można było połączyć się z siecią. Dużo wygodniej byłoby więc, gdyby posiadało się fizyczną kopię systemu.

Teraz stało się to możliwe, gdyż kilku miesiącach od premiery, nowe okienka właśnie pojawiły się w wersji pudełkowej. Teraz każdy posiadacz nowego komputera może więc zakupić pudełkową wersję Windows 11 z fizycznym nośnikiem, który znacznie ułatwi jego instalację.

Oczywiście systemu nie wydano na płycie DVD, gdyż obecnie mało kto posiada odtwarzacz nośników optycznych. Nie znajdziemy go też w nowych latopach, więc nie miałoby sensu oferowanie go na płycie. Po otwarciu pudełka, naszym oczom ukazuje się więc nośnik USB, na którym zapisano oficjalny obraz systemu.

Windows 11 z licencją OEM na rynku amerykańskim kosztuje 139,99 dolarów w wersji Home. Wersja Pro jest nieco droższa i kosztuje 199,99 dolarów.

Windows 11

Źródło

You may also like...