Cyberpunk 2077: Inwestorzy pozywają CD Projekt

Inwestor pozwał CD Projekt w związku z grą Cyberpunk 2077. Zarzuca firmie fałszywe i wprowadzające w błąd wypowiedzi, które zachęciły go do zainwestowania w tytuł.

Cyberpunk 2077 miał być największym hitem 2020 roku, a tymczasem może okazać się największą porażką. Wydana parę tygodni temu gra jest bowiem bardzo zabugowana, co w wielu przypadkach uniemożliwia rozgrywkę.

Największe problemy dotyczą konsol, co spowodowało że Sony i Microsoft zdecydowały się zwracać pieniądze klientom niezadowolonym z nowej produkcji. Sony dodatkowo usunęło tytuł z cyfrowego sklepu PlayStation Store, do momentu aż twórcy go nie naprawią.

Główne problemy dotyczą optymalizacji gry, ale pojawiają się także inne bugi. Jeden z najpoważniejszych powoduje uszkadzanie save’ów, co praktycznie zmusza gracza do rozpoczynania zabawy od początku.

Okazuje się jednak, że nie tylko gracze są niezadowoleni z nowej produkcji. Choć według oficjalnych wyników tytuł sprzedał się w liczbie około 13 mln kopii, to inwestorzy właśnie pozwali firmę CD Projekt. Jeden z nich złożył pozew przeciwko deweloperowi w imieniu swoim oraz innych inwestorów. Uważa bowiem, że gra była przesycona fałszywymi i wprowadzającymi w błąd wypowiedziami, które skłoniły go do zainwestowania pieniędzy w ten projekt. Autor pozwu twierdzi również, że firma rzekomo wiedziała o wadach gry, ale ich nie ujawniła.

W pozwie inwestorzy domagają się procesu sądowego w tej sprawie, ale nie tylko. Będą się również domagać odszkodowania oraz pokrycia kosztów obsługi prawnej, honorariów ekspertów i innych kosztów.

Nie ujawniono wysokości roszczeń, ale na pewno nie chodzi o małe pieniądze. Może się więc okazać, że Cyberpunk 2077 który miał zagwarantować polskiej firmie duże zyski, przyniesie jej spore straty. W zasadzie już przynosi, gdyż kurs akcji studia na przestrzeni paru ostatnich dni spadł o kilkadziesiąt procent.

Cyberpunk 2077

Źródło

You may also like...