128 GB pamięci w iPhonie 5S?

Mimo, że we wrześniu powinniśmy już oficjalnie poznać iPhona 5S, wciąż nie ustają spekulacje na temat jego specyfikacji technicznej, zaś Apple milczy na ten temat. Dlatego pole do popisu mają analitycy, a najnowsze prognozy w tej materii przedstawił Ming-Chi Kuo.

Analityk z KGI wierzy, że Apple zdecyduje się na zupełnie nowy wariant sprzętu wyposażony w 128 GB pamięci RAM, co uczyniłoby iPhona 5S drugim urządzeniem w ofercie, wyposażonym w tak dużą pojemność pamięci masowej. Specjalista sugeruje, że ten model smartfonu będzie kosztował przy umowie 499 USD i jest skierowany przede wszystkim dla klientów biznesowych, nie zaś dla zwykłych użytkowników, którzy nie potrzebują aż takiej ilości pamięci.

Kou oczekuje także, że następny iPhone otrzyma nowy układ A7, bazujący na architekturze ARMv8, którego efektywność energetyczna będzie o 20 procent lepsza, niż w przypadku chipu A6x. Specjalista twierdzi też, że Apple zdecyduje się na zainstalowanie lepszej kamery z ogniskową F/2.0, oraz podwójnego błysku LED dla lepszego doświetlania zdjęć robionych w ciemniejszych pomieszczeniach. Zdaniem analityka, kalifornijski koncern w nowym modelu, wbrew doniesieniom, nie zdecyduje się jeszcze na zaimplementowanie technologii NFC.

To na razie tylko typowe wróżenie z fusów, natomiast by oficjalnie poznać ulepszoną wersję iPhona, będziemy musieli poczekać do 10 września, bowiem w tym właśnie dniu zostanie ona oficjalnie ogłoszona.

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...