163-calowy telewizor LG Magnit marzeniem każdego kinomaniaka

Koncern LG wprowadza do sprzedaży najnowszy telewizor LG Magnit. Odbiornik z wyświetlaczem w technologii microLED ma przekątną wynoszącą aż 163-cale.

Wprawdzie do zapewnienia sobie w domu kinowych wrażeń telewizory ze względu na przekątną nadają się średnio i lepszym rozwiązaniem jest projektor dający większy obraz. Jeśli jednak koniecznie chcecie oglądać ulubione filmy i seriale na telewizorze, to rozwiązaniem problemu może być LG Magnit.

Jest to najnowszy telewizor koreańskiej marki, który według producenta oferuje nie tylko przełomową jakość obrazu, ale również trwałość. Zastosowano tu technologię microLED, która jest bardzo podobna do paneli OLED instalowanych w wielu telewizorach, lecz ma mniejsze piksele.

Ich rozmiar może być mniejszy nawet 100-krotnie. Dzięki temu prezentowany obraz ma większą ostrość, lepszą reprodukcję kolorów oraz tak samo dobrą jakość bez względu na kąt patrzenia. Dba o oto również nowoczesny obrazu Alpha AI, który optymalizuje prezentowany obraz.

W telewizorze zastosowano także specjalną powłokę, chroniącą panel przed uszkodzeniami i kurzem, ale również redukującą odbicia światła w ekranie. Natomiast funkcjonalność zapewnia mu firmowy system webOS doskonale znany z innych odbiorników tego producenta.

Targetem LG Magnit nie jest rynek konsumencki. Ze względu na rozmiary oraz cenę nie bardzo nadaje się do domowego użytku. Firma chce go oferować hotelom, biurom itp. Sprzęt już niebawem pojawi się w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

LG Magnit

Źródło

You may also like...