18 letni haker ujawnił lukę na stronie T-Mobile

18-letni Kane Gamble oskarżony o wiele przestępstw komputerowych, ujawnił groźną lukę na stronie operatora T-Mobile. Twierdzi, że bug pozwalał mu włamać się i przejąć konto dowolnego klienta tego operatora.

Podczas procesu 18-letniego hakera odpowiedzialnego za włamanie m.in., do CIA, wyszły na jaw ciekawe fakty dotyczące zabezpieczeń chroniących dane klientów sieci T-Mobile.

Kane Gamble, to młody haker, którego uznano winnym włamań do wysokich rangą urzędników amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, których dokonał w latach 2015-2016. Na swym koncie ma także włamanie m.in., do komputera byłego szefa CIA Johna Brennana i dyrektora NSA Jamesa Clappera. Włamał się też do byłego sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Jeha Johnosona oraz Johna Holdrena, doradcy Obamy do spraw technologicznych.

Haker, któremu postawiono 10 zarzutów ujawnił, że odkrył lukę w systemach zabezpieczeń strony operatora T-Mobile. Gamble znalazł w niej krytyczny bug, który pozwalał atakującemu włamać się i przejąć kontrolę nad dowolnym kotem klienta sieci. Haker twierdzi, że lukę odkrył w grudniu, a T-Mobile potwierdza to w wydanym oświadczeniu. Firma zapewnia, że bug wyszedł na jaw w ramach polowania na błędy i został natychmiast załatany. Natomiast haker za jej odkrycie dostał nagrodę w wysokości 5000 dolarów.

Nie jest to pierwszy problem sieci z zabezpieczeniem danych. W zeszłym roku ujawniono, że dane 76 mln klientów mogły być narażone na przejęcie przez hakerów, gdyż przez wiele miesięcy na stronie znajdował się bug umożliwiający ich przejęcie.

T-Mobile

Źródło: Wccftech.com

You may also like...